Nowy sezon - nowi zawodnicy w szkółce

• autor: lksmordarka, 2017-09-02 22:47

Nowy sezon już rozpoczęty, czas więc przedstawić zmiany jakie w ostatnim czasie zaszły w naszej szkółce.

Podstawowe zmiany w składach drużyn wynikają oczywiście z wieku naszych zawodników tj. skrzaty przeszły do drużyny żaków, żaki do orlików, orliki do młodzików a młodziki zostali trampkarzami. Taka już kolej rzeczy, chłopcy dorastają i mierzą się z coraz ciekawszymi wyzwaniami. Największe zmiany wiążą się z młodzikami,  bo przypomnieć należy, że przejście z grupy orlików do młodzików wiąże się ze zmianą zasad gry. Mecze odbywają się już nie na orliku, ale na boisku o standardowej szerokości i o długości 70-75 metrów, w grze jest 9-ciu zawodników i niestety trzeba uważać, aby nie dać się przyłapać na spalonym. Kolejne zmiany jakie zaszły w naszych drużynach to zmiana barw klubowych przez dwóch naszych trampkarzy. Adrian Kądziołka i Adrian Wojtas podjęli wyzwanie gry w Sandecji Nowy Sącz. Trzymamy mocno kciuki za naszych chłopców, pokażcie co potraficie! Do drużyny trampkarzy powrócił Nasz zawodnik Szymon Nowak, którego witamy ponownie na pokładzie. Zmiany zaszły również w kadrze szkoleniowców, miejsce trenera Bartłomieja Hudeckiego w drużynie trampkarzy zajął trener Marcin Wojcieszczak. Trenerowi Bartkowi dziękujemy za dotychczasową współpracę i nie rozstajemy się z nim tak do końca, gdyż wspiera on Nasz szeregi w drużynie seniorów.

Duże zmiany też w drużynie młodzików. Z gry zrezygnował Jakub Nawaleniec i Przemek Giza, zaś Mateusz Mąka postanowił spróbować swoich sił w Limanovii. Na szczęście nasze szeregi wzmocnili: Bojanowski Tymoteusz, Cichorz Krystian,  Dziedzic Adrian, Gurgul Mikołaj, Jasica Jarosław, Matląg Karol, Pulit Aleks, Ruchałowski Kacper, i  Zapała Kacper. Chłopaków serdecznie witamy w naszej drużynie i obiecujemy mocno kibicować na każdym meczu. A przyznać trzeba, że przed nimi ciężka praca, treningi trzy razy w tygodniu pod okiem trenera Dawida Sułkowskiego i Marcina Wojcieszczaka na pewno będą nie lada wyzwaniem, ale z całą pewnością pozytywnie wpłyną na wyniki.

Drużyna orlików również wzmocniła się o nowych zawodników: Piotra Sasaka, Kacpra Opacha i Sebastiana Oleksy. Orliki niezmiennie trenują pod bacznym okiem trenera Mateusza Rysia.

Największe zmiany zaszły w drużynie skrzatów, gdyż dziesięciu jej zawodników z rocznika 2010 od tego sezonu rozgrywkowego stało się już żakami. Tak więc w skrzatach pojawiają się nowi adepci piłki nożnej, których serdecznie witamy i życzymy dobrej zabawy oczywiście z piłką. Skrzatki niezmiennie pozostają pod wodzami trenera Kamila Musiała. W żakach również nie nastąpiły zmiany na stanowisku szkoleniowca, niezmiennie trenem żaków jest Dawid Sułkowski.

Nabór zawodników do szkółki jest nadal otwarty, prowadzimy zajęcia w każdej grupie wiekowej, tak więc zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno chłopców jak i dziewczęta.