Trzecie miejsce Młodzików na turnieju w Łapanowie

• autor: lksmordarka, 2017-02-17 14:07

W dniu 1 lutego 2017 r. drużyna młodzików wystąpiła w halowym turnieju piłkarskim o Puchar Firmy Hydrosprzęt w Łapanowie.

Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn, a mecze rozgrywano w systemie 'każdy z każdym'.

Pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna SP Zubello. Po dobrym, szybkim meczu i kilku naprawdę ciekawych akcjach zakończył się on wynikiem 4-1. Wszystkie bramki dla LKSu w tym spotkaniu zdobył Adrian Wojtas, który tego dnia był w bardzo dobrej formie strzeleckiej.

Drugi mecz to starcie z lekko spóźnioną drużyna Glinika Gorlice. Był to jeden z lepszych meczów naszych chłopaków na tym turnieju. Mimo słabego początku i straty bramki na 0-1, nasi zawodnicy nie złożyli broni i zaś po bramce Adriana zdołali doprowadzić do remisu 1-1. Taki wynik utrzymał się do końca, mimo wielu okazji zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Kolejnym przeciwnikiem na turnieju był zespół Dream Team Bochnia. To spotkanie także kończy się podziałem punktów bo po ostatnim gwizdku było 1-1. Można mieć pretensje do sędziego, który ewidentnie mylił się na niekorzyść naszej drużyny, ale my także powinniśmy popisać się lepszą skutecznością pod bramką rywali.

W następnym spotkaniu mieliśmy podejmować zespół ze Szreniawy, który jednak nie pojawił się i gospodarze (B&T Trzciana) wystawili swoją drugą drużynę. W tym meczu większość czasu na boisku spędzili zawodnicy, którzy we wcześniejszych spotkaniach byli rezerwowymi. Wynik to 3-0 dla LKSu po dwóch trafieniach Adriana i pięknej bramce z dystansu zdobytej przez Przemka. W piątym już meczu podejmowaliśmy Promień Mikluszowice. Po dość dużej przewadze z naszej strony wynik to zaledwie 2-1 na naszą korzyść. W tym meczu jednak chłopcy fajnie utrzymywali się przy piłce i rozgrywali ze spokojem swoje akcje.

W przedostatnim spotkaniu turnieju ulegliśmy drużynie gospodarzy B&T Trzciana 0-4. Był to jedyny nasz słaby mecz podczas tego dnia. Zostaliśmy zdominowani fizycznie przez przeciwników i nie potrafiliśmy utrzymać się dłużej przy piłce. Jako, że różnice punktowe między drużynami były tak małe do ostatniego meczu przystępowaliśmy bardzo skupieni, gdyż od jego wyniku uzależnione było miejsce w końcowej klasyfikacji. Naszym przeciwnikiem była silna drużyna z Gdowa. Po bardzo zaciętym boju mecz skończył się wynikiem 0-0, mimo że to my mieliśmy dogodniejsze sytuacje na zdobycie gola, ale bramkarz Gdovii dwukrotnie ratował swój zespół. Taki wynik pozwolił nam zakończyć turniej na 3 miejscu. Przy ewentualnym zwycięstwie to my cieszylibyśmy się z miejsca na najwyższym stopniu podium. Turniej jednak należy zaliczyć do bardzo udanych. Warto zaznaczyć, że świetne zawody rozgrywał nasz bramkarz Sebastian oraz fakt, że najskuteczniejszym zawodnikiem całego turnieju został Adrian Wojtas z 9 trafieniami.

Skład drużyny: Rusin Sebastian, Nawaleniec Jakub, Smoleń Jakub, Mąka Bartłomiej, Wojtas Adrian, Pająk Dawid, Mikołajczyk Maciej, Martynyszyn Michał, Giza Przemysław.

Trener: Wojcieszczak Marcin