Strona klubowa

Aktualności

LKS Mordarka na Turnieju Charytatywnym - 14.01.2017 r.

• autor: lksmordarka, 2017-01-15 23:32

W dniu 14 stycznia w sobotę na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Limanowej rozegrany został kolejny Turniej Charytatywny. Tym razem odbywa się on pod hasłem: "Zagraj z nami dla Michała". Nasz Klub do udziału w turnieju zgłosił drużynę Skrzatów, dwie drużyny Żaków oraz  dwie drużyny Orlików.

Wszystkie mecze trwały po 10 minut, a cały dzień z chłopakami spędził trener Dawid.

Skrzaty pokonały 2:0 drużynę z Dobrej, przegrały 0:3 z Limanovią I oraz pokonały 1;4 drużynę Płomienia Limanowa. Niestety pomimo dwóch wygranych meczy ich udział w turnieju zakończył się na fazie grupowej, ale cieszy fajna gra  i zaangażowanie najmłodszych zawodników.

Obie drużyny Żaków w  fazie grupowej zagrały po 3 mecze.  Mordarka I zremisowała z AP Limanovia II 0:0, uległa Sokołowi Słopnice 0:8 i znów zremisowała z drużyną BART-Gol z Tęgoborzy 0:0. Mordarka II zremisowała 1:1 z Limanovia I, pokonała 2:1 FF Academy Dobra i bezbramkowo zremisowała z Halnym Kamienica. W Półfinale uległa 1:2 drużynie Sokoła Słopnice, który jak się później okazało tryumfował w finale, zaś w meczu o 3 miejsce pokonała 1:0 Bart-Gol z Tęgoborzy.

Orliki LKS Mordarka I wystąpiły w składzie Sebastian Musiał, Kacper Bąba, Dawid Kądziołka, Michał Marcisz oraz Filip Mikołajczyk,  LKS Mordarka II w składzie: Oliwier Radzięta, Wiktor Czaja, Wojtek Szewczyk, Patryk Bugajski i Łukasz Dudek. Pierwszy mecz, który mieliśmy okazję oglądać rozegrała drużyna Mordarki II z Sokołem I Słopnice. Mecz zakończył się porażką 0:6, ale Łukasz Dudek naprawdę dobrze spisał się w bramce i gdyby nie jego starania porażka mogła by być jeszcze dotkliwsza. Kolejny mecz to pojedynek pomiędzy drużyną LKS Mordarka I a AP Limanovia II. W tej drużynie na bramce stał Filip Mikołajczyk. Gola zdobył Dawid a drużyna Limanovii dopiero po 5 minutach wyrównała. Nasi chłopcy wypracowali jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, strzelał między innymi Kacper, ale niestety trafił wprost w ręce bramkarza. Mecz był bardzo wyrównany, na boisku dużo się działo, ale niestety zakończył się dla nas dosyć pechowo, ponieważ straciliśmy bramkę dosłownie w ostatnich sekundach i musieliśmy pogodzić się z porażką 1:2.

W kolejnym meczu oglądaliśmy drużynę  LKS Mordarka I w pojedynku z drużyną Sportowe Marzenie. Pierwszy gol do naszej siatki padł już po minucie, gry następną bramkę straciliśmy w drugiej minucie, ale mieliśmy też okazję oglądać kilka świetnych interwencji naszego Filipa. Wpadają kolejne dwie bramki. Na szczęście naszym udaje się wypracować kilka dosyć składnych akcji, lecz niestety piąty gol tracimy w dosłownie na minutę przed końcem meczu po bardzo ładnej akcji przeciwników, a ostatnia bramka trafia dosyć pechowo dosłownie w ostatnich sekundach meczu. Kolejny mecz rozgrywa drużyna Mordarka II, tym razem grają z Bart-gol z Tęgoborzy. Rewelacyjnie w bramce spisuje się Łukasz Dudek. Mecz jest  bardzo wyrównany, obie drużyny zaciekle walczą o każdą piłkę, niestety na pół minuty przed końcem meczu tracimy gola i to jest jedyna bramka jaka wpada w tym meczu. Do ćwierćfinału awansuje drużyna LKS Mordarka I i w tym spotkaniu trafia na Sokół Słopnice. Pierwszą akcję Sokoła doskonale przerywa Kacper, niestety następna akcja przynosi Sokolowi gola, kolejną bramkę tracimy w następnej minucie a w czwartej minucie meczu przegrywamy  już 0:3. Na szczęście nasi jakby się obudzili, świetnie interweniuje Filip i meczu daje się uspokoić. Nasi grają bardzo ambitnie, mają ogromną wolę walki. Skutecznie przerywają akcje Sokoła Kacper i Sebastian na obronie, bardzo ambitnie o każdą piłkę walczy Dawid i Michał a  i Filip w bramce coraz lepiej sobie radzi. Oglądamy bardzo ładnie zagranie Seby, który posłał piłkę do Dawida a ten wykończył akcje strzałem na bramkę, niestety bramkarz wyłapuje piłkę. Sebastian następnie popisał się doskonałą interwencją w obronie , kiedy to dosłownie w ostatniej sekundzie wybił piłkę z bramki. Dosłownie na pół minuty przed końcem meczu Sokół zdobywa kolejna bramkę i tym samym ustala wynik meczu na 0:4. Wspomnieć należy, że Orliki grały w mocno osłabionym składzie, a i tak pod nieobecność podstawowych zawodników dobrze sobie poradzili i mieli okazję uczestniczyć we wspaniałej imprezie, która już na stałe zagościła w naszych kalendarzach i daje nam okazję do okazania wsparcia tym, którzy naprawdę tej pomocy potrzebują.