Eliminacje do XXIII Mistrzostw Limanowskiego PPN w Halowej...

• autor: lksmordarka, 2016-12-29 22:19
Eliminacje do XXIII Mistrzostw Limanowskiego PPN w Halowej Piłce Nożnej - Młodzi

W dniu 29.12.2016 r. na hali sportowej przy ZSS nr 3 w Limanowej odbyły się eliminacje do XXIII Mistrzostw Limanowskiego PPN w Halowej Piłce Nożnej w kategorii wiekowej Młodzików.

Nasz Klub zgłosił wprawdzie 2 drużyny Młodzików, ale ostatecznie do rozgrywek przystąpiła jedna drużyna w składzie: Łukasz Czachura, Przemysław Giza, Bartłomiej Mąka, Maciej Mikołajczyk, Sebastian Rusin, Mateusz Mąka, Jakub Nawaleniec, Jakub Smoleń i Adrian Wojtas oczywiście pod wodzą trenera Marcina. Chłopcy trafili do grupy eliminacyjnej D, gdzie przyszło im się zmierzyć          z trzema drużynami. Pierwszy mecz rozegrali z drużyną Uran Łukowica III. Na bramce stanął Łukasz    i od razu mogę zdradzić że w tym meczu nie miał zbyt wiele do roboty. Nasi chłopcy rozegrali dobry mecz, świetnie taktycznie, pokazali niezła technikę i choć zabrakło nieco dokładności i siły i tak pokazali się z dobrej strony. Bardzo dobrze rozpoczął Adrian, którego mocny strzał został wybity a dobitka obroniona. Udało się wywalczyć rzut rożny, wybija go Adrian, wymienia piłkę z Kubą Smoleniem i po mocnym strzale Adriana cieszymy się z pierwszego gola. W odpowiedzi na nasz atak drużyna Uranu odpowiada szybką kontrą i Łukasz wybija piłkę na aut. Po raz kolejny strzela Adrian, ale bramkarz wyłapuje piłkę. Szybko ją odzyskujemy i bardzo waleczny dziś Bartek mocno uderza, piłka trafia minimalnie poza lewy słupek. Następnym razem Bartek podaje do Kuby Smolenia i w czwartej minucie meczu cieszymy się z gola. Adriana na boisku zastępuje Przemek, Mateusz trafia w słupek, a w 6 minucie Kuba ponownie zdobywa gola, kolejny raz uderza Bartek. Brawa dla Kuby Nawaleńca, który doskonale spisuje się w obronie, skutecznie przerywając akcje Uranu. Kolejne zmiany na boisku, za Kubę wchodzi Mati, za Sebastiana Kuba Smoleń. Pięknie uderza Adrian, ale niestety piłka szybuje ponad bramkę. Kolejny strzał Adriana trafia do siatki i w 12 minucie prowadzimy już 4 bramkami a w 13 minucie Kuba Smoleń te przewagę jeszcze podwyższa. Bardzo ambitnie gra dziś Bartek, który raz po raz kieruje strzały na bramkę, ale niestety, albo bramkarz wyłapuje, albo brakuje nieco celności. Nasi nadal atakują, pięknie uderza Przemek, z dystansu mocny strzał oddaje Kuba Nawaleniec, strzela też Sebastian. Wynik meczu dosłownie w przedostatniej sekundzie spotkania ustala Przemek.

O drugim meczu, który zagraliśmy z drużyną KS Tymbark nie napiszę wiele, ponieważ nasi chłopcy dali się zupełnie zdominować przeciwnikom, jakby zapomnieli co umieją i zostali zepchnięci wyłącznie do obrony a i ta nie była zbyt skuteczna, ponieważ do 7 minuty meczu Łukasz czterokrotnie wyjmował piłkę z siatki. Na szczęście chłopcy nieco uspokoili grę i ten wynik już się nie pogorszył.

Ostatni mecz z Limanovią I okazał się być decydującym dla obydwu drużyn, z tą tylko różnicą, że remis dawał awans Limanovii, a my, aby móc pokazać się w finale musieliśmy po prostu to spotkanie wygrać. W pierwszej czwórce wystąpili Kuba Smoleń z Adrianem z przodu oraz Mati z Bartkiem w obronie. Co za emocje, obie drużyny ochoczo przystąpiły do walki, zaczął Adrian od mocnego strzału, który został obroniony, ale następny jego strzał wylądował już w siatce a w trzeciej minucie meczu ponownie wpakował piłkę do siatki. Trzeciego gola zdobył Przemek. Limanovia jednak uspokoiła swoja grę, oddali bardzo mocny strzał z dystansu, który na nasze szczęście trafił nieco powyżej poprzeczki, a kolejny strzał doskonale wybił  Łukasz. Limanovia wywalczyła rzut wolny, kolejny strzał wybił Łukasz. Na bramkę uderza taż Maciek, za pierwszym razem nie trafia, a kolejna próba zostaje obroniona. Ponownie doskonale spisuje się Łukasz, ale w 10 minucie meczu tracimy gola. Fajne akcje przeprowadzają Kuba z Adrianem, parokrotnie strzela jeszcze Przemek, ale wynik nie ulega już zmianie i dzięki temu zwycięstwu z drugiego miejsca w grupie awansujemy do finału, gdzie  trafiliśmy do Grupy 2 razem z zespołami:  Dobrzanka I Dobra, Uran II Łukowica i MUKS Halny KamienicaW Grupie 1 zagrają: AP Bonito II, Dobrzanka II Dobra, Sokół Słopnice, KS Tymbark. Finały odbędą się 6 stycznia 2017r. (piątek).