Młodziki na podium w Dragon Piast Cup 2016 -26.11.2016 r.

• autor: lksmordarka, 2016-12-02 19:54

Dnia 26 listopada nasi zawodnicy z roczników 2004 i 2005 uczestniczyli w turnieju Dragon Piast Cup 2016, który odbywał się w Skawinie.

Do zawodów przystępowaliśmy bez naszego kapitana Adriana Kądziołki, który leczy poważną kontuzję. Jego rolę pełnił więc drugi z Adrianów - Adrian Wojtas.

W pierwszym meczu podejmowaliśmy Karol Wadowice. Po zaciętym meczu i bramkach Kuby Smolenia i Adriana Wojtasa wygraliśmy 2-1. Drugie spotkanie to mecz z Milenium Skawina i porażka 1-2. Taki wynik jednak dawał nam awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca, dzięki najlepszemu bilansowi bramek. W nim zmierzyliśmy się z drużyną Wisły Rząski i po remisie 1-1 (bramka Szymona), do wyłonienia półfinalisty potrzebne były rzuty karne. Po pewnych strzałach kolejno: Adriana, Szymona i Bartka awansowaliśmy dalej. W spotkaniu półfinałowym naszym przeciwnikiem była drużyna Dream Team Bochnia i mimo rozegrania najlepszego meczu w turnieju musieliśmy pogodzić się z porażką 0-1. Pozostał nam jednak mecz o 3 miejsce z drużyną gospodarzy Piastem Skawina. Nasi zawodnicy pokazali w nim, że zasłużyli na podium i po ładnym meczu wygrali 1-0. Strzelcem zwycięskiej bramki był Bartłomiej Mąka, po szybko rozegranym rzucie rożnym i asyście Adriana.

Gratulacje dla wszystkich chłopaków za walkę do końca i wywalczenie brązowego medalu. Na turnieju wystąpiliśmy w składzie: 1. Czachura Łukasz 2. Mąka Bartłomiej 3. Wojtas Adrian 4. Smoleń Jakub 5. Mąka Mateusz 6. Wrona Szymon 7. Radzięta Krystian 8. Rusin Sebastian 9. Martynyszyn Michał 10. Mikołajczyk Maciej 11. Pająk Dawid