Juniorzy - podsumowanie sezonu.

• autor: lksmordarka, 2016-07-07 13:07

Przed kilkoma tygodniami swój sezon zakończyli juniorzy starsi naszego klubu.

Juniorzy sezon zaczynali z wielkimi nadziejami, powody do optymizmu dawało zaangażowanie w treningi i frekwencja na nich podczas okresu przygotowawczego. Na pierwszym meczu minionego już sezonu na zbiórce przed meczem pojawilo się 26 zawodników, taki stan jednak nie trwał długo im sezon trwał dłużej tym zawodników do gry coraz mniej. Pierwszą rundę zakończyliśmy z dwoma zwycięstwami. Druga runda była w naszym wykonaniu dużo lepsza, widać było, że zawodnicy czuli się na boisku pewniej, ograli się w sparingach z seniorami i to procentowało. Na wiosnę zawodników chętnych do gry było o wiele mniej ale jakość drużyny poszła zdecydowanie do przodu, dużo do drużyny wnieśli zawodnicy pozyskani z Limanovii Adrian Stajnder i Paweł Włodarczyk, dzięki nim drużyna zyskała jakość w ofensywie. Gra obronna drużyny też poszła zdecydowanie do przodu, chłopaki wiedzą coraz więcej jak się zachować na boisku, podpowiadają sobie i można powiedzieć, że w rundzie wiosennej była to prawdziwa drużyna z fajną atmosferą. Jeśli wezmiemy pod uwagę tylko rundę wiosenną zajęliśmy w tabeli drugie miejsce i jest to napewno jakaś nadzieją na przyszłość. Był to pierwszy sezon od dawna kiedy w juniorach nie byliśmy chłopcami do bicia a biorąc pod uwagę progres naszych zawodników i młody skład może być tylko lepiej. Kolejnym ważnym elementem było znalezienie dla zawodników pozycji na boisku odpowiadających ich predyspozycją, weźmy przykład kilku z nich, przed sezonem rezerwowym napastnikiem był Daniel Stanisławczyk a sezon kończył jako podstawowy, pewny punkt obrony. Dawid Włodarczyk nie mógł się odnaleźć w ataku i na skrzydle w końcu okazało się, że jest świetnym defensywnym pomocnikiem, który potrafi włączyć się w akcje ofensywne. Takich przykładów jest zdecydowanie więcej. Bardzo pozytywną rzeczą jest także ilość wprowadzanych zawodników do pierwszej drużyny. Tylko w tym sezonie w seniorach zadebiutowali :Bartłomiej Dudek(rocznik 98), Daniel Stanisławczyk(98), Krzysztof Niezabitowski(98), Paweł Włodarczyk(98), Dawid Włodarczyk (99), Jakub Biernat (97) a wcześniej już z powodzeniem radzili sobie Robert Wójcik(98), Mateusz Pałka (97) którzy niejednokrotnie byli zawodnikami podstawowymi. Silną pozycję wywalczył Mateusz Mąka (97) który po przekwalifikowaniu na pozycję srodkowego obrońcy stał się filarem drużyny, w której występuje już przez kilka sezonów. Z drużyny ze względu na zakończenie sezonu odchodzą zawodnicy którzy grali w całym sezonie czyli: Mateusz Pałka - nasz najlepszy strzelec i najszybszy zawodnik w całej lidze, Mateusz Mąka - filar środka pola, który jak się okazało będzie naszym środkowym obrońcą na lata, Jakub Biernat - środkowy obrońca lub pomocnik, Kuba Pawlikowski - skrzydłowy lub boczny obrońca oraz zawodnicy, którzy reprezentowali nasz klub tylko w rundzie jesiennej: Michał Baczyński,Paweł Dębski, Kamil Dutka, Krzysztof Ryś. Dziękujemy zawodnikom za grę w juniorach naszego klubu, zapraszamy oczywiście w szeregi seniorow. Zawodników, którzy wyszli z trampkarzy także zapraszamy na treningi, jak pokazuję przykład Kamila Pacholarza z poprzedniego sezonu, przy odpowiednim zaangażowaniu można szybko wkomponować się do pierwszego składu i być ważnym zawodnikiem( oby w tym przypadku się to utrzymało).