Sezon 2015/2016 za nami

• autor: lksmordarka, 2016-07-07 08:18

Przed niespełna dwoma tygodniami zakończyliśmy rundę wiosenną, w której rozegraliśmy 12 spotkań ligowych i jedno pucharowe.

Przed sezonem doszło do znaczących zmian w kadrze które mocno wpłynęły na to co działo się w meczach ligowych. W dużej mierze osiągane przez nas wyniki były uzależnione od tego jakim składem dysponowaliśmy w danym dniu. I tak potrafiliśmy pokonać bardzo wysoko Witów, czy Zenit, które w ostatecznym rozrachunku znalazły się wyżej od nas w tabeli, a nie poradziliśmy sobie z walczącym o utrzymanie Krokusem. Meczem, który miał pokazać co jest warta nasza drużyna miał być wyjazdowy pojedynek z bezsprzecznie najlepszą na wiosnę drużyną Laskovii, właśnie w tym meczu ewidentnie można było zauważyć nasze braki. Największym z nich był brak kondycji. 7 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki, pozwoliły nam na zajęcie 7 miejsca, które jest na pewno poniżej naszych możliwości, ale biorąc pod uwagę, że przystępowaliśmy do rundy rewanżowej jako drużyna broniąca się przed spadkiem, nie jest najgorszym wynikiem.

Priorytetem na najbliższą rundę będzie utrzymanie obecnej kadry i wprowadzanie do drużyny seniorskiej młodych zawodników z drużyny juniorów. Takie cele stawiamy sobie od dawna i w tym aspekcie jesteśmy konsekwentni. Klub ma służyć lokalnej społeczności i dawać szansę dzieciom na stawianie pierwszych piłkarskich kroków, w dobrych warunkach pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Natomiast forma drużyny seniorskiej uzależniona będzie od zaangażowania naszych zawodników, więc myślę że możemy z nadziejami czekać na nowy sezon, który już niebawem rozpoczniemy.

Ze swojej strony jako trener chciałbym wszystkim podziękować za walkę i zdrowie pozostawione na boisku, jak i również poza nim. Wiele pracy przez rundę wiosenną wykonali piłkarze na boisku, ale nie możemy zapominać o ludziach dbających o klub od strony organizacyjnej. Budujące jest to, że w obliczu tragedii, którą jeszcze wszyscy mamy w głowach, znaleźli się ludzie którzy chcą kontynuować pracę, i starać się o to by LKS Mordarka cały czas się rozwijał i i zapewniał mieszkańcom możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu i emocje podczas meczów. Pozdrawiam Wszystkich kibiców i sympatyków naszego klubu, zapraszamy na kolejne zmagania już w sierpniu. Dawid Sułkowski.