Strona klubowa

Aktualności

Runda wiosenna Ligi Orlików już rozpoczęta!

• autor: lksmordarka, 2016-04-19 08:39

W środę 6 kwietnia na orliku w Pisarzowej drużyna Orlików meczem z Limanovią II rozpoczęła rundę  wiosenną.

W bramce nieco niechętnie, ale jak się później okazało z bardzo dobrym skutkiem stanął Piotrek, a chłopaki w polu już od pierwszych minut zabrali się ostro do grania. Na wyniki nie trzeba było długo czekać, bo już w drugiej minucie bramkę dla nas zdobył Przemek, a zaraz potem gola trafił Łukasz. W 7 minucie doskonałą interwencją popisał się Piotrek. Mocny strzał z dystansu oddał Kuba Smoleń, niestety piłka poszybowała nieco ponad poprzeczką. Przemek również przymierzył nieco za wysoko, ale my cieszyliśmy się, że chłopcy tak często i śmiało atakują bramkę rywali, raz po raz oddając mocne strzały. Widać, że im przez zimę sił przybyło, że są spragnieni gry i dają z siebie wszystko. Wszyscy uśmiechamy się słysząc słowa trenera Limanovii „Nie machaj nogami tylko weź piłkę”. Kolejny raz Kuba oddaje świetny strzał z prawej strony boiska, ale dobrze ustawiony bramkarz wybija tę piłkę. Stracone bramki, a i nieustanne ataki naszych chłopaków, przyczyniły się do tego, że drużyna Limanovii nie ustrzegła się kilku błędów i po raz trzeci piłka zatrzepotała w siatce rywali. Ale chłopcy nie poddali się i tym razem to Piotrek musiał kilkakrotnie interweniować. Przed końcem pierwszej połowy szansę na poprawę wyniku miał jeszcze Kuba Smoleń, ale ponownie uderza nieco za wysoko. Muszę dodać, że końcówkę I połowy rozgrywamy w rzęsistym deszczu. Prawie tracąc nadzieje na dokończenie meczu przez dosyć intensywny deszcz, udaliśmy się na przerwę. Niebiosa jednak okazały się przychylne, a i chłopaków żadna siła nie utrzymałaby w szatni, tak więc pełni zapału stanęli do drugiej połowy. Strzela Kuba Smoleń, ale piłka toczy się poza bramkę, następny strzał oddaje Łukasz i cieszymy się ze zdobytego gola. Świetny strzał oddał też Przemek, ale tym razem bramkarz nam zaimponował doskonałą interwencją. Za to w następnej minucie doskonale  wybił piłkę Piotrek, a Kuba Smoleń przytomnie posłał ją na aut, bo było naprawdę groźnie. Muszę też docenić rolę Kuby Nawaleńca, który również wiele razy skutecznie przerywał akcje Limanovii. W 20-tej minucie tracimy bramkę, ale w ostatnich sekundach Przemek podwyższa wynik na 5:1 i cieszymy się z pierwszego zwycięstwa w tej rundzie. Po meczu o punkty rozegraliśmy jak zwykle mecz treningowy, w którym bardzo dobrze pokazali się nasi młodsi chłopcy z drużyny Żaków, pieszczotliwie nazywani przez trenera „Lwami”. Na bramce stanął Łukasz. I tu również nasze Lwiątka pokazały ostry pazur zdecydowanie wygrywając.

Drugi mecz rozegraliśmy w dniu 15 kwietnia na orliku w Dobrej, oczywiście z drużyną Dobrzanki. Chłopcy zaczęli bardzo śmiało szybko zdobywając 2 gole po strzałach Filipa i Przemka. Naszej bramki broni Łukasz, a w II połowie Przemek. Niestety drużyna Dobrzanki szybko uzyskała przewagę na boisku, pokazując doskonałe przygotowanie techniczne i kondycyjne i nasi chłopcy musieli pogodzić się z porażką 2:6. Aby tradycji z rundy jesiennej stało się zadość mecz towarzyski wygraliśmy, ale przyznać trzeba, ze drużyna Dobrzanki wystąpiła w innym, nieco odmłodzonym składzie.

Następnym naszym przeciwnikiem, a raczej partnerem do świetnej zabawy będzie drużyna Płomienia Limanowa, a mecz ma się odbyć na Orliku w Pisarzowej.